תערוכה נודדת שמטרתה התרמה לחקר מחלת ה-ALS.

לוגו תערוכה - רותם כרמי התרופה אופטימיות- אומנות במגירה

מתוך פרסום התערוכה שנפתחה לראשונה בבית ציוני אמריקה באוקטובר 2019:

רותם כרמי, יוזמת הפרויקט הינה עובדת סוציאלית במקצועה, אמא לשירה, יובל וגלעד ובת זוגו של זוהר.

לפני יותר מ- 9 שנים, כאשר זוהר פיקד על יחידה בחיל האוויר, הוא אובחן כחולה במחלת ה-ALS. כיום מצבו של זוהר מורכב ביותר, הוא מוזן ומונשם, ללא יכולת להזיז איבר מאיבריו והתקשורת עימו מתקיימת בקושי רב באמצעות עיניו. זוהר שוהה בבית עם אוהביו מטופל על די רותם ושני מטפלים סיעודיים 24/7.

בתוך מורכבות חיים גדולה זו החליטה רותם כי היא בוחרת בחיים, בוחרת לפעול ולייצר, בוחרת לראות את הצד האופטימי שבהם, לצד שברון הלב.

רותם אוספת מזה שנים מגירות ישנות בהן היא מפיחה חיים חדשים. המגירה מהווה סמל ומטאפורה לעולם יצירתי שלם, הניתן לאגור בתוכה. המילה “מגירה” – מעלה דימויים שונים כמו: “תוכנית מגירה”, “סודות השמורים במגירה” ו”יצירה למגירה”. באופן פרדוכסאלי, בדרך כלל, כשמוזכרת המילה “מגירה”, הכוונה הינה, לחומרים יצירתיים מוסתרים, סודיים במידת מה ושאינם מוחצנים ופתוחים לשיתוף הקהל.

הכוח בתערוכה זו נובע דווקא מהניגוד הדרמטי של מגירה אל מול חשיפה יצירתית.

רותם פנתה אל מעצבי דעת קהל, בהם אמנים, שפים, ספורטאים, צלמים, ציירים, שדרנים, זמרים שיצרו את תרגומם האישי לאופטימיות על מגירה ישנה.

מעל ל-60 יצירות התקבצו למארג שמח ומלא צבע.

“לא רק אובדנים מורכבים ובלתי נתפסים יש בחיים שלנו, כי אם גם התחלות חדשות, שמחות ושבבי תקווה…” כותבת רותם.

יש כל כך הרבה עוצמה ואופטימיות במשפט הזה – למרות קושי המצב.

התערוכה מביאה סיפור אישי של משפחה אמיצה אשר החליטה, עם ולמרות הכול, להתמודד עם מציאות מורכבת שנכפתה עליה.

לצורך הקמת הפרויקט חברו אנשים רבים ועל כך יש להודות, ובמיוחד לאוצרת התערוכה חלי גלעד.

אז מה זה בעצם תערוכה נודדת?

מיצג המגירות מוכן לתלייה ומהווה תערוכה מרשימה ומקורית. היצירות מוצעות למכירה והכנסתם מוכרת כתרומה (בסעיף 46). בתום כל תקופה של הצגת תערוכה, המגירות שימכרו  ימסרו לרוכשים, ובמקומם יוצגו עבודות אומנות חדשות.

ניתן לתאם  הצגת תערוכה לתקופה של עד חודש ימים. מקומות מתאימים: מפעלים, מועצות אזוריות, גלריות, עיריות, בנקים, חברות וכל רעיון מקרורי אפשרי. במהלך התערוכה תערך באחד הימים הרצאתה של רותם כרמי (בתשלום).

לקבלת פרטים על רכישת היצירות או אירוח התערוכה: 052-8108396 רותם.

גלריית למגירות