אודות

נעים מאוד אני  רותם כרמי, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, בשנות ה-40 לחיי, אמא לשירה, יובל וגלעד ואלמנה טריה, בטרם עת, לזוהר אהוב ליבי.

מזה 4 שנים שאני עוסקת בתחום  של חוסן והיכולת לצמוח מתוך משבר,

נושא זה מתחבר הן לניסיוני המקצועי והן לניסיון חיי האישי.

אני מעבירה סדנאות ומרצה ברחבי הארץ, בפני קהלים מגוונים,

בין הנושאים בהם אני עוסקת:

יכולת הבחירה של אדם גם בעת קושי ומשבר, תוך מציאת הכוחות שטמונים בו.

יצירת חוסן הורי וחינוכי ביום יום, תוך הבנה כי שימוש בו יסייע לאתגרים עתידיים.

חווית המטופל ומשפחתו  אל מול מערכת הבריאות תוך מתן כלים פשוטים ומעשיים לחיזוק הקשר ושיתוף הפעולה בין כלל הגורמים.

 

אבל רגע, איך כל זה התחיל?

לפני יותר מעשר שנים, פתאם באמצע החיים אובחן זוהר- האיש שאיתי, אב ילדיי, אהבת חיי כחולה במחלת ה- ALS, מחלת ניוון שרירים קשה ואכזרית. חיינו אז בבסיס בדרום, זוג צעיר עם שתי בנות, בשיא הקרירה: זוהר כמפקד יחידה בחיל האוויר ואני עובדת סוציאלית. ההלם, היה קשה ומטלטל, אבל מתברר ולא כקלישאה שהחיים חזקים מהכל, ולצד אובדנים מורכבים ובלתי נתפשים, היו גם התחלות חדשות ורגעי שמחה.

לפני שש שנים החלטתי שעכשיו גם תורי, וכך יצרתי את “למגירה” עסק קטן לשיפוץ ולמחזור של מגירת ישנות- כיום אני מעבירה סדנאות ומייצרת מוצרי בוטיק ייחודיים ממגירות ישנות.

עם חלוף הזמן, פתחתי צוהר נוסף המשלב את ניסיון חיי עם ניסיוני המקצועי בעבודה סוציאלית וכך התחלתי לשתף על חיי בבלוג אישי, להעביר הרצאות, סדנאות, סיורים ולאחרונה אף השקתי ספר ביכורים הנקרא: “בין עולמות”.

זוהר נפטר לאחר מאבק ממושך ואצילי במחלה, כאשר במרבית שנות חוליו היה מונשם, מוזן, ללא יכולת להזיז איבר מאבריו, פרט לעיניו, שבעזרתן תקשר עמנו.

מי שמכיר ומלווה אותי במסע חיי, שמע אותי בוודאי מדברת על  היכולת לבחור בחיים עם ולמרות הכל.

כיום, אחרי שנפרדנו  מזוהר באופן סופי ובכאב עצום, עומד בפני אתגר זה, פעם נוספת ובצורה מעט שונה. גם מבעד לדמעות ובתוך הריק הגדול אני בוחרת מחדש לאסוף את השברים ולבנות את חיי מחדש.

מזמינה אתכם לעקוב, לשתף ולהתייעץ,

שלכם, רותם

לפרטים נוספים